PAWEŁ KWAŚNY

– MUZYK, GITARZYSTA, MANAGER, PEDAGOG

WYKSZTAŁCENIE

W 2005 roku ukończył z najwyższym wynikiem studia w Instytucie Muzycznym w Otto-von-Guericke-Universität w Magdeburgu (Niemcy). W 2006 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2011 roku uzyskał stopień doktora na tej samej uczelni. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe zakończone egzaminem koncertowym w Martin-Luther-Universität w Halle (Niemcy). Jego nauczycielami gitary byli: Czesław Droździewicz, Joanna Kowalczyk, Włodzimierz Lerner, Michał Nagy oraz Andrzej Mokry.

Zanim zawodowo zajął się muzyką ukończył Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

edukacja Paweł Kwaśny
Paweł Kwaśny gitarzysta

KURSY, STYPENDIA, NAGRODY

Jest laureatem licznych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (Konin, Sanok, Kielce, Koszalin, Krynica, Kraków, Halle/Saale) Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich artystów, jak: Pepe Romero, Eduardo Catemario, Abel Carlevaro, Marco Tamayo, Roland Dyens, Fabio Zanon, TilmanHoppstock, Thomas Müller-Pering, PawelSteidl.

Był stypendystą międzynarodowego stowarzyszenia GFPS (GemeinschaftfürWissenschaftund Kultur in Mittel- undOsteuropa).

DZIAŁALNOŚĆ MUZYCZNA

Jako solista współpracował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej,Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Stadtskapelle Halle. Jako kameralista występował z pianistą Waldemarem Malickim, akordeonistą Wiesławem Prządką, skrzypkiem Piotrem Kwaśnym, z zespołami The Hilliard Ensemble,Tango Bridge oraz z orkiestrą Capella Cracoviensis.

Miał okazję współpracować z takimi dyrygentami, jak Łukasz Borowicz, HeribertBeissel Wojciech Rodek, Marc Minkowski, Wojciech Michniewski,Maciej Tworek i Kai Bumann. Obecnie współpracuje z akordeonistą Bartoszem Kołsutem.

Paweł Kwaśny muzyk
pedagog Paweł Kwaśny

DZIAŁALNOŚĆ PEDAGOGICZNA

Zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę gitary w Zespole Szkół Muzycznych im Oskara Kolberga w Radomiu. Był wykładowcą Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie, Międzynarodowych warsztatów Muzyki Kameralnej w Puławach, festiwalu Polska Akademia Gitary w Jarocinie oraz na festiwalu gitarowym w Caltelo Branco (Porugalia).

Jest Właścicielem i dyrektorem Centrum Edukacyjnego Family Group, w skład którego wchodzi Ognisko Muzyczne MałyMuzyk, Szkoła Językowa Family Forest oraz szkoła robotyki i programowania Twój Robot. Jest również organizatorem koncertów i wydarzeń kulturalnych.